18.10.2018 07:46

CYBERPRZEMOC– zajęcia profilaktyczne

· M_Kwiatkowska dnia 04.04.2018 08:46 · Drukuj
Dnia 27 marca 2018r. uczniowie klas 3a, 3c i 3h mieli po raz kolejny w tym roku okazję spotkać się z inspektorem do spraw nieletnich panią Agatą Pamuła z Komisariatu Policji w Fordonie.
Pani Agata przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Scharakteryzowała zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób.
Radziła, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.  Podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania.
Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli im uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.
Po świętach- 6 kwietnia odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z Panią Agatą – na którym kolejne 3 klasy będą  miały okazję zapoznać się ze zjawiskiem cyberprzemocy.
Pedagog - mgr Teresa Włodarska