21.04.2018 06:01

Wojewódzki Konkurs Historyczny "Dzieje Polski"

· I_Stawska dnia 26.03.2018 19:21 · Drukuj
22 marca 2018r. uczniowie klas trzecich godnie reprezentowali naszą szkołę na Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Dzieje Polski". Temat tegorocznej edycji tego konkursu brzmiał "Polska Wielka, Polska Niepodległa". Wzięliśmy udział we wszystkich formach proponowanych przez organizatora czyli Zespół Szkół i Placówek nr 1 przy ul Stawowej 53 w Bydgoszczy. Uczniowie klas: IIIb, IIIc, IIId, IIIg, IIIh, IIIi przygotowali piękne prace na konkurs plastyczny. W konkursie pieśni ojczystej wystąpili: Martyna Frąckowiak z kl. IIIh, która wykonała utwór "Dziewczyna z granatem", Maja Rybicka  z kl. IIIb, która zaśpiewała "Rozkwitały pąki białych róż" oraz duet uczniów z klasy IIIc - Paweł Hejnowicz i Tomasz Mizikowski, który wykonał "Rotę" z własnym akompaniamentem. Dzieci interesujące się historią wzięły również udział w teście wiedzy historycznej, który obejmował zagadnienia "Od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego". W tej formie konkursu uczestniczyli uczniowie z kl. IIIc: Paweł Hejnowicz, Tomasz Mizikowski, Emil Rojowski i Jakub Słodownik oraz uczennica kl. IIIh Martyna Frąckowiak.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  na stronie organizatora www.zsipnr1.bydgoszcz.pl w dniu 13.04.2018r. Gala laureatów przewidziana jest na 20.04.2018r. godz. 17.00. Cieszymy się, że tak trudny konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Gratulujemy pięknych występów! Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!!! Opiekunowie: Izabela Stawska i Małgorzata Kwiatkowska