15.12.2018 02:57

Działania profilaktyczne

· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 19.03.2018 19:37 · Drukuj
16 marca 2018 r. po raz kolejny w tym roku, gościliśmy w naszej szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Uczniowie klas: 0, 1c, 1d, 2a, 2d i 3h mieli okazję obejrzeć bajkę ekologiczną pt. „Uczą króla dzieci segregacji śmieci”.
Pewnego dnia Pszczółka Basia, za sprawą tajemniczej mapy, trafia do Śmiecikowa. Królestwem, które wygląda jak jedno wielkie wysypisko śmieci, rządzi żabi król- Śmieciosław. Na drodze małej pszczółki staje Miś-bałaganiarz i Tygrysek-porządniś, który jest nieszczęśliwy, że musi żyć w tak brudnym królestwie. Basia idzie do Króla i odkrywa jego tajemnicę. Po długich namowach udaje jej się przekonać go do segregacji śmieci i porządku.
Dzieci bardzo żywo reagowały na zmieniające się scenki. Na zakończenie wraz z aktorami ułożyły kodeks zachowania porządku.
Pedagog - mgr Teresa Włodarska