16.12.2018 00:38

BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 09.02.2018 10:51 · Drukuj
Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy.
W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 8 lutego 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas 1a, 1c, 2d, 3a i 3j - z inspektorem do spraw nieletnich panią Agatą Pamuła z Komisariatu Policji w Fordonie. Pani Agata omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, i stawach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Dzieci miały też możliwość zapoznać się z instruktażem udzielania pierwszej pomocy osobie, która doznała urazu w wyniku zimowych zabaw.
Uczniowie brali aktywny udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.
Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo, ale też i bezpiecznie. Pedagog - mgr Teresa Włodarska