19.06.2018 18:13

Karnawał w Filharmonii Pomorskiej

· I_Stawska dnia 22.01.2018 20:06 · Drukuj
Klasa IIIc w ramach realizacji programu autorskiego "Jestem Polakiem-jestem Europejczykiem" wybrała się w kolejną muzyczną podróż do Filharmonii Pomorskiej. Podczas audycji "Karnawał nad Atlantykiem" dzieci dowiedziały się, że najsłynniejsze zabawy karnawałowe odbywają się w Rio de Janeiro. Uczniowie obejrzeli piękne pokazy taneczne. Na scenie młodzi tancerze zaprezentowali: brazylijską sambę, kubańską rumbę i cha-chę, amerykański jive i hiszpańskie pasodoble. Towarzyszyły im akordeon i klarnet oraz przeróżne instrumenty perkusyjne. Najwięcej radości sprawiły dzieciom wspólne tańce, chociaż okazało się, że kroki wcale nie są takie łatwe. Dużo emocji jak zwykle wzbudziły zabawy i zagadki muzyczne. Dzieci bardzo chętnie wybiorą się w kolejną podróż muzyczną - następnym celem będzie Paryż:-) Zapraszamy do galerii.