10.12.2018 03:20

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018

· E_Grzegorek dnia 14.01.2018 19:11 · Drukuj
Dnia 11 stycznia 2018 r. o godzinie 15 30 rozpoczął się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VII fordońskich szkół podstawowych. Celem konkursu było: popularyzowanie tradycyjnych, staropolskich kolęd i pastorałek w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcenie uczniów do prezentacji swoich umiejętności wokalnych a także wytworzenie świątecznej atmosfery, promocja młodych talentów (a takich, okazało się, że w naszych szkołach nie brakuje!) i kształcenie umiejętności zdrowego współzawodnictwa.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół: Szkoły Podstawowej nr 27, 66, 67, Towarzystwa Salezjańskiego  oraz oczywiście przedstawiciele naszej szkoły. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne w następujących kategoriach: Soliści klas I-III, Zespoły I-III, oraz Soliści klas IV-VII, Zespoły IV-VII. Jury w składzie: p. Izabela Fryska, p. Maria Swatek oraz p. Violetta Badzińska wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii oceniając wykonawców według następujących kryteriów:
- wybór kolędy, pastorałki
- poprawność wykonania
- poczucie rytmu
- ogólne wrażenie artystyczne
Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowy dyplom.
Dla wszystkich przybyłych gości, uczestników, opiekunów organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek. Występy uczestników uświetniły kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu "Muzyczna Karuzela".
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Gratulujemy nagrodzonym wykonawcom i mamy nadzieję na spotkanie z wami w przyszłym roku szkolnym. Organizatorzy konkursu: Zespół Katechetyczny i Artystyczny Szkoły Podstawowej nr 65
Laureaci konkursu:

Kategoria klas I - III
Soliści:
Im -  Klaudia Kronkowska, kl.III SP nr 65
wyróżnienie - Martyna Frąckowiak, kl.III SP nr 65

Zespoły:
Im - Paweł Hejnowicz, Angelika Kozłowska, Zosia Mróz, kl.III SP nr 65
IIm - Milena Bukiej, Martyna Frąckowiak, Basia Kurzyk, Lilianna Szpadzińska, kl.III SP nr 65
IIIm - Ola Jankowska, Marta Ozga, Lena Wojtas, Ala Waszak, SP nr 66

Kategoria klas IV - VII