SP 65 Bydgoszcz
10.12.2018 14:04

Tydzień Edukacji Globalnej

· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 26.11.2017 14:11 · Drukuj
Nasza szkoła od 5 lat uczestniczy w Tygodniu Edukacji Globalnej. W tym roku hasłem obchodów jest: „Zrównoważony Rozwój - Przyszłość świata zależy od nas!” Edukacja Globalna to bardzo ważny element kształcenia młodego pokolenia. Cały świat jest ze sobą powiązany. Wszyscy musimy razem dbać o to, aby nasza planeta nie była dewastowana, a ludzie byli wobec siebie sprawiedliwi i nikomu nie działa się krzywda.
W tym roku obchody tygodnia przygotowały panie Małgorzata Łucka, Małgorzata  Kwiatkowska i Joanna Sałasińska-Andruszkiewicz. Na holu filii pojawiła się gazetka mówiąca o celach zrównoważonego rozwoju, opowiadająca o rówieśnikach z krajów Globalnego Południa.
W piątek 24 XI 2017 klasy 1d, 2d i 3h spotkały się w sali gimnastycznej. Przed  tym spotkaniem nauczycielki przeprowadziły sondę wśród swoich uczniów na temat ich opinii o przyszłości świata i  nagrały te  wypowiedzi. Każdy uczeń przygotował cztery rysunki dłoni w kolorach zielonym, niebieskimi z napisami : jak się nazywa , co lubi, jakie uczucie ceni, co jest ważne dla świata i kim chce zostać w przyszłości? Na początku dzieci powtórzyły podstawowe wiadomości  o EG, oglądnęły film pt.: „W jakim świecie chcielibyście żyć?”  ( link do filmu https://youtu.be/xQnS81lMbSY). Potem usłyszały wypowiedzi swoich kolegów i koleżanek na ten temat.  ( link do filmu https://youtu.be/rCOEHdHew8k).  Z przygotowanych dłoni  utworzono w grupach kształt naszej planety. Na koniec dzieci odśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci” .
Zapraszamy wszystkich na hol filii naszej szkoły. Wisi  tam plakat, na którym wszyscy nie tylko uczniowie mogą napisać: „Co jest ważne dla świata??” W galerii zdjęć można zobaczyć jak przebiegł TEG w reporterskiej relacji.