SP 65 Bydgoszcz
10.12.2018 13:48

Lekcja z Mistrzem Świata w skoku o tyczce Pawłem Wojciechowskim

· M_Kania dnia 21.11.2017 21:01 · Drukuj

Dnia 21.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy pojawił się Mistrz Świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski.

Uczniowie powitali zawodnika gromkimi brawami. Przedstawienie sportowca  było tylko formalnością. Wszyscy obecni, raz jeszcze przeżyli wspaniałe chwile oglądając na ekranie skok Polaka, kiedy zdobywał Mistrzostwo Świata w skoku o tyczce w Daegu w 2011 roku, po czym zaproszony gość opowiedział o swojej sportowej karierze.

Dzieci prześcigały się w zadawaniu pytań. Dowiedziały się jaka długa jest tyczka, z czego jest wykonana. Czy oprócz skoku o tyczce  uprawia inne sporty. Czy ma rodzeństwo, ile zarabia albo od którego wieku zaczął treningi i ile poświęca na nie czasu. Co robi w wolnej chwili od treningów. Podczas spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia medali, które przyniósł ze sobą sportowiec.

Paweł Wojciechowski  zapytany o odczucia towarzyszące w chwili kiedy zdobył mistrzostwo świata, powiedział: nie da się tego opisać słowami - wielkie przeżycie, radość, spełnienie marzeń. Na pytanie czy ten medal jest w jego życiu największym sukcesem odpowiedział:  Miarą sukcesu są tego typu spotkania z dziećmi. Dopiero one uświadamiają wagę sukcesu jakim jest medal. Marzeniem Pawła Wojciechowskiego jest medal olimpijski.

Na końcu spotkania nastąpiła wymiana podziękowań i upominków. Wszyscy uczniowie otrzymali fotografie z autografami Pawła Wojciechowskiego.

Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego: Mirosława Krause, Emilia Kurzewska, Magdalena Kania.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP 65 serdecznie dziękują panu Pawłowi Wojciechowskiemu za wizytę.