11.12.2017 23:41

CO W STRASZNYM DWORZE STRASZY?

· M_Nowakowska_Wojt dnia 16.11.2017 20:01 · Drukuj
15 listopada klasy integracyjne 1a i 3a spotkały się w fordońskim MDK-u na lekcji muzycznej pt.” Co w strasznym dworze straszy?” Temat wydawał się trudny, bo dotyczył twórczości Stanisława Moniuszki i fragmentów jego opery „Straszny dwór”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać fragmentów pięknych arii operowych. Mogli też posłuchać 2 głosów żeńskich (sopran i alt) i 2 głosów męskich (baryton i bas). Dzieci podziwiały scenografię i kostiumy operowe. Największą atrakcją jednak okazało się zaproszenie naszych uczniów do odegrania ról w tej operze. I tak – Ania i Sara z 1a wcieliły się w rolę córek Miecznika, a Piotrek z 3a w rolę Damazego, który miał za zadanie schować się w dużym zegarze i straszyć. Taka lekcja muzyki bardzo się wszystkim podobała. Zdjęcia w galerii.