23.11.2017 15:53

„Śniadanie Daje Moc" klasa Ib i IIIb

· A_Rosa dnia 12.11.2017 21:12 · Drukuj
8 listopada uczniowie klasy Ib i IIIb przygotowali uroczyste śniadanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Śniadanie Daje Moc”. Zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania z paniami dietetyk, które opowiedziały jak zdrowo się odżywiać, żeby mieć siły do nauki, zabawy oraz treningów (co jest bardzo ważne, ponieważ jesteśmy klasami pływackimi). Panie dietetyk zaproponowały zdrowe zamienniki uwielbianych przez dzieci hamburgerów, frytek, cukierków itp. Następnie zaczęliśmy przygotowywać zdrowe śniadanie. Na kolorowych talerzykach, serwetkach „kucharki” i „kucharze” w pięknych fartuszkach, z owocowo - warzywnymi opaskami na głowie serwowali wszystkim witaminowe bomby kanapkowe oraz odżywcze sałatki owocowe i warzywne. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały zdrowe jedzenie. W projekt włączyli się rodzice, za co serdecznie im dziękujemy. Uczniowie zaprosili na wspólne śniadanie honorowych Gości. Wszystkim i małym i dużym śniadanie bardzo smakowało i dodało mocy do dalszej pracy. Zapraszamy do galerii.