23.11.2017 15:51

Zbieramy odblaski dla uczniów z Ghany

· A_Bialokur dnia 22.10.2017 23:07 · Drukuj
Odpowiadamy na apel bydgoskich wolontariuszek i zbieramy odblaski dla dzieci z Ghany.

„W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.
Podaruj odblask i bezpieczną drogę do domu!”

„Projekt Paramedics for Africa (Ratownicy dla Afryki) jest autorskim projektem stworzonym przez ratowniczki medyczne - Katarzynę Sas (byłą wolontariuszkę pogotowia ratunkowego w Ghanie) i Natalię Morawską oraz dr Ewę Zieliński.”

Szczegóły: https://web.facebook.com/paramedicsforafrica/

Akcja w naszej szkole będzie trwała cały rok. Pierwszy wylot odblasków już w XI!

Wszystkie klasy oraz wychowawców zachęcamy do wykonania zdjęcia podobnego do fotki z Akry (afrykańscy uczniowie na tle tablicy).

Odblaski wrzucamy do kartonu na parterze lub oddajemy koordynatorkom akcji:
p. Annie Białokur (tzw.duży budynek s.27)
p. Beacie Brzykcy (filia s.3)