SP 65 Bydgoszcz
19.02.2019 03:38

"Dzieci-Dzieciom" podsumowanie akcji charytatywnej

· A_Klinger dnia 10.10.2017 21:01 · Drukuj
01 września 2017 planując rok szkolny zastanawialiśmy się, co dobrego możemy zrobić dla innych. Pani Dyrektor Małgorzata Rogowska zainicjowała wówczas początek akcji „Dzieci-Dzieciom”. W budynkach naszej szkoły pojawiły się plakaty zachęcające do uczestnictwa, daliśmy ogłoszenie na stronie szkoły, na facebooku. I ruszyło!
W filii, gdzie uczy się większość dzieci z klas I-III dary zbierały nauczycielki Aleksandra Gosz i Beata Hoppe-Maćkowska. W dużym budynku uczniowie przynosili pomoce i zabawki do nauczycielki Agaty Klinger. Zbiórka trwała miesiąc. Maluchy z III a i III b segregowały spływające dary, spisywały, pakowały.
Rada Rodziców przeznaczyła 600 zł na zakup zabawek i pomocy z firmy „Moje Bambino”.
W poniedziałek 09.10.2017 r. o godz.8:00 podjechał samochód wraz z dwójką kierowców i właścicielem firmy transportowej panem Bartoszem Nowakiem. Ponad 20 kartonów pełnych zabawek, pomocy naukowych pomagali załadować uczniowie klas VI i VII. Pan Nowak zaoferował bezinteresowną pomoc, zawiózł wszystkie dary do Zespołu Szkół w Rytlu.
Uczniowie klasy III B wykonali laurki ze słowami otuchy, życzeniami uśmiechu, pozdrowieniami, które również trafiły do poszkodowanych.
Tą wspaniałą akcją zainteresowały się media. Mówiono o naszej akcji w radiu Eska, radiu PiK, czy RMF FM. Pisano w weekendowym wydaniu Expressu. Była również TVP 3 Bydgoszcz. Materiał wyemitowano nawet w Teleexpresie Extra w TVP1. Jeszcze jeden artykuł ukaże się ponownie w Expresie weekendowym.
Wypowiedzi Pani Dyrektor Małgorzaty Rogowskiej, czy nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej Agaty Klinger i Aleksandry Gosz dzielnie wspierały trzy Zosie z III B: Zosia Białokur, Zosia Ściepko, Zosia Wasilewska.
Dziękujemy wszystkim Złotym Sercom, rodzicom, nauczycielom, dzieciom. Możecie być z siebie dumni!
Podsumowanie naszej zbiórki znajdziecie na plakatach informacyjnych na terenie szkoły.
Dlaczego warto, aby pisano, czy mówiono o takiej akcji?
Cenimy cichych bohaterów, którzy pomagają i milczą. Tak, tacy są wspaniali, ale są to zazwyczaj osoby dorosłe. My postanowiliśmy, że o tak wielkich małych sercach warto pisać i mówić głośno.
Jako dorośli, nauczyciele, wychowawcy, rodzice chcieliśmy pokazać dzieciom, że ich postępowanie jest właściwe, szlachetne, wzbudza zainteresowanie  i zasługuje na to, aby „cały świat” się  o tym dowiedział. Niech uczniowie zapamiętają tą lekcję na całe życie. Bo warto!