24.10.2017 09:54

Od wszechświata do...

· A_Klinger dnia 02.10.2017 17:58 · Drukuj
Uczniowie klasy III b w tym roku szkolnym realizują program "Od wszechświata do komórki". Pierwszy temat już za nami. Wspólnie oglądaliśmy start promów kosmicznych, lądowanie człowieka na księżycu, zdjęcia Ziemi z satelity. Uczennica Agata Sas przygotowała prezentację dotyczącą układu słonecznego. Pozostali uczniowie zaprezentowali wiele ciekawostek dotyczących kosmosu, pracy człowieka na rzecz zgłębiania tajemnic przestrzeni pozaziemskich, przynieśli mnóstwo interesujących książek i zdjęć. Wykonaliśmy rysunek układu słonecznego. Wrażeń nigdy dość, więc pojechaliśmy do Torunia, gdzie w Planetarium zgłębiliśmy naszą wiedzę. Seans :Cudowna podróż" zachwycił nas wszystkich! Zdobywszy tak wiele wiedzy o wszechświecie zrobiliśmy się bardzo głodni. Wstąpiliśmy więc do Muzeum Piernika. Tutaj każdy z nas upiekł własny piernik i zakupił pamiątki dla najbliższych. Dzień Chłopaka, który kończył nasz szkolny tydzień stał się okazją do wręczenia prezentów związanych z dalszymi tematami programu "Od wszechświata do komórki". Zapraszamy do galerii!