SP 65 Bydgoszcz
19.02.2019 10:06

KONKURS DLA KREATYWNYCH UCZNIÓW KLAS IV- VII SP

· A_Chojnacka_Malek dnia 25.09.2017 19:10 · Drukuj
KonkursyZapraszamy do udziału w organizowanym przez Centrum Nanotechnologii PG oraz GWO konkursie Feynmanki 2018. Feynmanki to konkurs inspirowany Richardem Feynmanem – tak jak on, my też wierzymy, że nauka powinna opierać się na kreatywności i pasji!

PRZEBIEG KONKURSU:
1 Kwalifikacje:
W marcu wyślemy Ci zaszyfrowane zadanie do wykonania. Autorzy najciekawszych odpowiedzi będą między sobą rywalizować o podium.

2 Finał:
Będziesz mógł poczuć się jak Feynman i wygłosić swój pięciominutowy wykład. Na jaki temat? Dowolny! Możesz opowiedzieć o zjawisku przyrodniczym albo działaniu maszyny.

3. W oczekiwaniu na konkurs, zapraszamy na rozgrzewkę!
Jak się rozgrzać przed konkursem? Przez kolejnych 7 miesięcy ( ostatni poniedziałek miesiąca) będą zamieszczane zadania - po jednym szyfrze dla uczniów klas 4–5 oraz 6–7.

Co zrobić z rozwiązaniami?
Wysłać je - na stronie www.feynmanki.pl znajdziecie formularz odpowiedzi.
Macie 30 dni od daty publikacji zadania.

Czy przewidujemy nagrody?
Tak. Spośród autorów prawidłowych odpowiedzi co miesiąc organizatorzy wylosują 3 osoby, spośród wszystkich uczestników z Polski, którym wyślą upominki.

Czy to już wszystko?
Nie. Poza odpowiedziami można wysłać pytania dotyczące wszelkich możliwych popularnonaukowych zagadnień. Np. dlaczego kromka chleba zwykle spada masłem w dół? Dlaczego żuki gnojarze świetnie orientują się w terenie? Czy krokodyle rzeczywiście płaczą?

Odpowiedzi na nie będą zamieszczane na stronie organizatorów konkursu.

A co z konkursem?
Szczegółowe informacje znajdziecie na www.feynmanki.pl.

4. KONTAKT:
FEYNMANKI@GMAIL.COM
HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/FEYNMANKI/