13.12.2018 06:59

KONKURS O FORDONIE

· M_Nowakowska_Wojt dnia 20.05.2017 19:02 · Drukuj
15 maja przed południem w filii naszej szkoły odbył się już po raz XV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fordonie - "Fordon- nasza mała Ojczyzna" - adresowany do uczniów klas III. Organizatorami tego konkursu od lat są: Beata Brzykcy, Aleksandra Gosz i Małgorzata Nowakowska- Wójt. W jury w tym roku zasiadła p. pedagog - Ewa Pobłocka i p. katecheta - Ewa Grzegorek. Wszystkich zaproszonych uroczyście powitała i konkurs otworzyła - p. dyr. Justyna Nowakowska.
Zaproszonych do konkursu zostało siedem szkół fordońskich, które miały pojawić się o godzinie 9.00 z trzyosobowymi drużynami reprezentującymi swoją szkołę. Przybyło pięć szkół: SP 27, SPTS, SP 65, SP, 66 i SP 67. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat historii i współczesności Fordonu. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny był puchar dla szkoły.
Przez kilka kolejnych lat SP 66 zdobywała puchar dla swojej szkoły, w tym roku drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce i piękny puchar trafi do kolekcji w gablocie szkolnej. Drużynę SP 65 reprezentował: Piotr Han z kl. 3h, Wiktor Kowalczyk z kl. 3 g i Michał Mucha z kl. 3d, którzy zostali wcześniej wyłonieni w konkursie wewnątrzszkolnym. Drugie miejsce w konkursowych zmaganiach zajęła Szkoła Salezjanów, a trzecie SP 66. Wszyscy uczestnicy otrzymali indywidualnie atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Gratulacje dla naszych zwycięzców!