19.10.2017 09:22

III Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzie

· M_Kania dnia 04.05.2017 20:38 · Drukuj
28 kwietnia 2017 r. na stadionie przy ul. Sielskiej w Bydgoszczy odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna III Fordoński Bieg Pokoju, Sztafetowe Biegi dla Dzieci i Młodzieży zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 65, Zespół Szkół nr 20 oraz Stowarzyszenie „Razem dla Fordonu”. Patronat medialny nad imprezą objął Express Bydgoski.
W imprezie wzięło udział 8 Szkół Podstawowych (SP 4, SP 9, SP27, SP 43, SP 66, SP 67,SP 65, SP Ostromecko im. Mariana Rejewskiego) oraz 5 Szkół Gimnazjalnych (Gim nr 1, Gim nr 2, Gim nr 5, oraz Gim nr 54,Gim Ostromecko im. Mariana Rejewskiego)
Na imprezie pojawili się V-ce przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, p. Lech Zagłoba – Zygler. Przedstawicielki Hipermarketu CARREFOUR p. Sylwia Stachowicz oraz p. Monika Kicińska oraz p. Renata Gorgol.
Na imprezie byli także dyrektorzy szkół:, vicedyrektor p. Małgorzata Cisewska - SP 65, p. Szymon Targowski – ZS nr 20, p. Piotr Wandel - SP 4, p. Beata Prietz – ZS im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku, vicedyrektor Krzysztof Maciorowski – SP 66.
oraz licznie zgromadzona młodzież wraz z nauczycielami.

Wyniki w rywalizacji szkół podstawowych w biegach sztafetowych

I m SP 65
II m SP Ostromecko
III m SP 27
IV m SP 9imnazjalnych
V m SP 67
VI m SP 4
VII m SP 66
VII m SP 43

Wyniki w rywalizacji szkół gimnazjalnych w biegach sztafetowych

I m Gim 1
II m Gim 5
III m Gim 54
IV m Gim 2
V m Gim Ostromecko

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a szkoły pamiątkowe puchary ufundowane przez Stowarzyszenie RAZEM DLA FORDONU.
Szkoła Podstawowa nr 65 oraz Gimnazjum nr 1 otrzymały nagrodę główną ufundowaną przez p. Jolantę Szarszewską dyrektora Hipermarketu Carrefour w Fordonie
Nagrody dla uczestników sztafet ufundowała firma:, Carrefour, s.c Dortex.
Piekarnia – cukiernia Bartosz Kolasiński oraz cukiernia Rem Marco dostarczyły drożdżówki i ciasta, którymi było można się częstować przez cały czas imprezy popijając gorącą herbatą. Była też przepyszna grochówka z kiełbaską i chlebem.

Dyrekcja, nauczyciele WF oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65 i Zespołu Szkół nr 20 oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA FORDONU składają podziękowania dla wszystkich zawodników i nauczycieli za udział w III Fordońskim Biegu Pokoju i Sztafetowych Biegach Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy za atmosferę, dobrą rywalizację i poziom sportowy. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy włożyli swoje serce, poświęcili emocje i czas w organizację zawodów. Bez waszej pomocy odbycie się takiej imprezy byłoby niemożliwe. Składamy także podziękowania zaproszonym gościom którzy przybyli na imprezę i w pozytywnych słowach ocenili poniesiony trud i ciężką pracę. Szczególne podziękowania składamy Expresowi Bydgoskiemu –patronat medialny oraz sponsorom CARREFOUR, s.c Dortex, Cukiernia Rem Marco, Cukiernia - Piekarnia Bartosz Kolasiński.