19.10.2017 09:20

"Jestem bezpieczny, umiem pomagać innym"

· K_Zielinska dnia 18.04.2017 13:59 · Drukuj
12 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone szkolne eliminacje turnieju "Jestem bezpieczny, umiem pomagać innym" organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy i Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko -Pomorskiej.
Do etapu szkolnego przystąpiło 17 uczniów klas V-VI, którzy rozwiązywali test składający się z 35 pytań. 10 pytań dotyczyło zasad i przepisów ruchu drogowego, 13 zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej a 12 pytań dotyczyło pracy policji.
Najlepiej test rozwiązali:
Sebastian Plewiński z kl. Va - 26 pkt.
Tomasz Mucha z kl. VI b - 25 pkt.
Gracjan Gorzkiewicz z kl. VI b - 22 pkt.
Uczniowie ci zostali zgłoszeni do II etapu, którym jest biwak w Krówce Leśnej, podczas którego wezmą udział w biegu patrolowym. Bieg ten będzie polegał na wykonywaniu zadań praktycznych dotyczących m.in. udzielania pierwszej pomocy, prawidłowej reakcji na zdarzenie w ruchu drogowym itp.
Drużynie, która będzie reprezentować naszą szkołę w II etapie życzymy powodzenia i czekamy na relację z biwaku. Uczniom, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych dziękujemy
i zapraszamy w przyszłym roku do ponownego zmierzenia się z pytaniami testu.