11.12.2018 20:59

Szkolny konkurs tańca "You can dance" rozstrzygnięty

· B_Krzyzanowska dnia 09.04.2017 18:27 · Drukuj
KonkursyIX edycja szkolnego konkursu tańca "You can dance" już za nami. Była to edycja wyjątkowa pod względem ilości uczestników-19 solistów, 7 duetów i 5 zespołów. Nasz maraton taneczny trwał 3 godziny i dostarczył wielu przeżyć wykonawcom i widowni. Cieszy nas fakt dużego zainteresowania występami u rówieśników oraz rodziców i dziadków tancerzy. Dominował hip hop, ale podziwialiśmy też pokazy tańca współczesnego, wiązanki tańców standardowych i gorącej samby (tańce towarzyskie), taniec disco i improwizację do muzyki. Nasi tancerze często zaskakiwali nas elementami akrobatycznymi w swoich pokazach co było nagradzane brawami publiczności. Jury w składzie p.Wiktoria Jarczak (tancerka), p.Aleksandra Zalewska (nauczyciel wf, instruktor aqua aerobic) i p.Beata Krzyżanowska (nauczyciel wf) doceniło talent taneczny uczestników, poczucie rytmu, zgranie w zespole, przygotowanie kostiumów do występu i przyznało następujące nagrody:

W kategorii soliści:
I miejsce-Alicja Woźniak 5e,
II miejsce-Zuzanna Kurzaj 6c,
III miejsce-Darek Muszyński 3c,
wyróżnienia-Nadia Bomba 3f, Julia Zelis 6b, Lena Tubaja 4b

W kategorii duety:
I miejsce-Wiktoria Żandarska i Julia Krupa 3d,
II miejsce-Natalia Olejniczak 4 i Magda Olejniczak 2,
III miejsce-Julia Kalkowska i Wiktoria Fac 5b oraz Julia Blok i Paula Smokowska 6d

W kategorii formacje:
I miejsce- "Mini Flexi" (Weronika Zarzyńska 3d, Tosia Lewandowska 3f, Wiktoria Żandarska 3d iAlicja Woźniak 5e)
III miejsce-"Różowe zołzy" (Natalia Olejniczak 4, Amelia Ślężak, Monika Biłyk 4, Ola Majczyk 5e, Natalia Zielińska 5f, Maja Gołaszwska 4

Osoby wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i pozyskanych sponsorów przez organizatorów konkursu p. Aleksandrę Zalewską i p.Beatę Krzyżanowską Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszego rozwoju tanecznych umiejętności.