15.12.2018 05:16

Klub Sympatyków Książki klasy III j w Bibliotece Miejskiej

· J_Dabrowska dnia 07.04.2017 07:03 · Drukuj

W dniu 4 kwietnia klasa III j odwiedziła Bibliotekę Wojewódzką i Miejską im. dr Witolda Bełzy przy Starym Rynku. Dzieci wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym uczestniczyły w ciekawym spotkaniu w ramach klasowego projektu autorskiego pt. Klub Sympatyków Książki.

Wizyta w Bibliotece rozpoczęła się od poznania zasad funkcjonowania placówki . Następnie klasa udała się do Czytelni czasopism gdzie poznała starsze i nowsze wydania gazet , czasopism . Pani Przewodnik poprowadziła uczniów dalej piwnicami biblioteki, gdzie podziwiać można był ogromne magazyny książek - liczące prawie 500 tys egzemplarzy. Uczniowie odwiedzili także cenną bibliotekę Bernardynów -gdzie można było zobaczyć prawie 400 letnie księgi pisane starodrukiem i oprawiane w drewniane okładki. Na koniec dzieci zobaczyły introligatornię biblioteki , która jest zarazem muzeum . Maszyny introligatorskie mimo prawie 100 lat nadal pracują i naprawiają zniszczone egzemplarze.

Wizyta w Bibliotece przyniosła wiele pozytywnych wrażeń i zachęciła niektórych młodych czytelników do kolejnych odwiedzin ale już z Rodzicami :)