11.12.2018 19:41

Turniej "Państwa - Miasta"

· L_Drzewiecka dnia 05.04.2017 21:04 · Drukuj
30 marca we współpracy naszej szkoły z Hufcem ZHP Bydgoszcz - Miasto oraz w ramach promowania Stulecia Bydgoskiego Harcerstwa odbył się turniej Państwa - Miasta dla klas trzecich.

Powszechnie znana gra odbywała się na nieco zmienionych zasadach. Nie było wypisywania słów w poszczególnych kategoriach na losowo wybraną literę. Dzieci musiały zmierzyć się ze znajomością flag, rozpoznać państwa po ich konturach, ułożyć imiona z rozsypanki literowej, rozpoznać miasta po zdjęciu, rośliny po zapachu, zwierzęta po ich odgłosach, a także napisać do czego służą zaprezentowane przedmioty.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą i świetnie bawiły się podczas poszczególnych konkurencji.

Opiekę nad całym turniejem sprawował druh Wojciech Chwil, który w atrakcyjny sposób wzbudzał pozytywną rywalizację wśród uczestników.

Oto laureaci turnieju:
I miejsce - klasa 3a (Oskar Kopras, Mateusz Tetzlaff, Wojciech Wojaczyński)
II miejsce - klasa 3f (Dawid Mistera, Szymon Urbański, Apoloniusz Radomski)
III miejsce - klasa 3g (Mikołaj Brodziński, Wiktor Kowalczyk, Igor Kopiński)

Gratulujemy!!!!

Organizatorzy: p. Lucyna Drzewiecka, p. Anna Żandarska, p. Anna Sikorska, p. Joanna Dąbrowska