14.11.2018 01:22

Program "Jestem bezpieczny-umiem pomagać innym"

· T_Stachowska_Dalke dnia 05.04.2017 14:24 · Drukuj
KonkursyKolejny rok - już po raz piąty - nasza szkoła bierze udział w programie organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy "Jestem bezpieczny-umiem pomagać innym". Program skierowany jest do uczniów klas V i VI. Celem projektu jest nabycie przez uczniów umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach (podczas zdarzeń drogowych, zabaw w domu, w szkole, nad wodą, w lesie), udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, właściwej reakcji w sytuacjach kryzysowych. Przedsięwzięcie rozpoczyna się od eliminacji szkolnych - 12 kwietnia 2017 r. zapraszamy osób chętne i zgłoszone przez wychowawców. Przeprowadzony zostanie test z wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa. Wyłoniona trzyosobowa drużyna weźmie udział w dwudniowym biwaku zorganizowanym w Ośrodku Związku Harcerstwa Polskiego w Krówce Leśnej w dniach 18-19 maja 2017 r. podczas którego sprawdzą praktycznie swoja wiedzę i umiejętności w przeprowadzonym biegu patrolowym. Co roku nasi uczniowie docierają do finału i zabawa jest super. Zapraszamy do udziału. Organizatorzy K. Zielińska, T. Stachowska-Dalke, M. Domańska.