15.12.2018 06:20

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

· K_Zielinska dnia 20.03.2017 20:26 · Drukuj
21 marca jest początkiem kalendarzowej wiosny, ale to również Dzień Kolorowej Skarpetki - kampanii edukacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa.
Nasza szkoła po raz trzeci włącza się do tej ogólnopolskiej akcji. Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele zakładają dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami chorującymi na Zespół Downa. Chcąc zwrócić szczególną uwagę na ten problem przygotowana została specjalna gazetka. W klasach zostaną przeprowadzone godziny wychowawcze, a dzieci mogły wykonać pacynki z kolorowych skarpetek, które zaprezentowane będą na szkolnym holu. Uczniowie klas trzecich w różnobarwne skarpetki ubierały zwierzęta i tańczące baletnice, co także będzie można zobaczyć 21 marca. Tego dnia wykonane zostanie jedno, duże zdjęcie wszystkim, którzy przystąpią do naszej akcji.