14.11.2018 01:16

Konkurs "Wiedzy o sporcie " dla klas 6 rozstrzygnięty

· B_Krzyzanowska dnia 10.03.2017 20:57 · Drukuj
8 marca 22 uczniów klas 6 stanęło przed zadaniem rozwiązania testu sprawdzającego wiedzę z zakresu sportu, zdrowia i higieny, aktualności sportowych i olimpizmu. W zespołach 2-osobowych odpowiadali oni na pytania otarte i zamknięte, rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali mało znane dyscypliny sportowe z fotografii, łączyli nazwiska sportowców z dyscyplinami sportowymi uprawianymi przez nich.Najwięcej problemu z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi uczestnicy konkursu mięli z pytaniami: Czteroletni okres dzielący kolejne igrzyska olimpijskie to ........W gimnastyce artystycznej dziewczęta ćwiczą z .......(należało podać przybory) czy z hasłem do krzyżówki - wyścigi żaglówek, łodzi wioślarskich, kajaków to .........
A oto wyniki:
I miejsce 91 pkt/100 pkt max-Melissa Orum i Nadia Studzińska klasa 6b
II miejsce 87 pkt - Arkadiusz Róg i Kamil Grzeczka klasa 6b
III miejsce 80 pkt - Julia Zelis i Natalia Witkowska klasa 6b
IV miejsce 78 pkt -Dawid Wiśniewski i Tomasz Baliński klasa 6b
V miejsce 75 pkt - Szymon Jura i Krzysztof Łuka klasa 6d
Gratuluję tak dobrej znajomości tematyki sportowej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody na apelu grupy wiekowej. Dziękuję i gratuluję także pozostałym uczniom klas a,d,c udziału w konkursie. Organizatorem konkursu była Beata Krzyżanowska