16.12.2018 01:07

Pięciolinie miłości

· M_Nowakowska_Wojt dnia 26.02.2017 20:35 · Drukuj
Na lekcję muzyczną w Filharmonii Pomorskiej klasa 3h wybrała się kilka dni po Walentynkach. Ściany sali koncertowej ozdobione były serduszkami, a prowadząca zajęcia włożyła spódnicę z czerwonego tiulu, na której widok wszystkie dziewczynki westchnęły z zachwytu. Lekcja zatytułowana była „Pięciolinie miłości”. Uczniowie poznali pełne miłości dźwięki, a słowo „miłość” i „kochać” było odmieniane przez wszystkie muzyczne przypadki. Zakochaną parę tworzyły rytm i melodia, które zawsze są razem. Na estradzie jak zwykle królował fortepian, a tym razem towarzyszką jego była wiolonczela. Dzieci śpiewały pląs „Nie chcę cię znać” i odgadywały rozmaite muzyczne zagadki. To była bardzo ciekawa lekcja, nie tylko dla zakochanych.