12.12.2018 13:54

"Profilaktyka zdrowego stylu życia"

· K_Zielinska dnia 12.12.2016 17:40 · Drukuj
Wydarzenia24 października jest Międzynarodowym Dniem Walki z Otyłością. Tym właśnie dniem rozpoczęliśmy miesięczną akcję poświęconą profilaktyce zdrowego i aktywnego stylu życia. Wśród działań, których podjęli się uczniowie i nauczyciele były konkursy plastyczne zorganizowane przez p. pedagog oraz panie pracujące w świetlicy, lekcje i godziny wychowawcze poświęcone zdrowiu. 37 uczniów naszej szkoły wzięło również udział w ogólnopolskim teście MEDITEST a uczniowie klasy Va wraz z rodzicami przygotowali przepisy na zdrowe i smaczne potrawy. Samorząd Uczniowski przygotował debatę "Jak zdrowo żyć".
Podsumowaniem akcji, która trwała do końca listopada był quiz przygotowany przez p. M. Malczyk, w którym można było zamienić wiedzę na jabłuszko. Przez kilka dni na naszym szkolnym telewizorze pojawiał się test wiedzy kulinarnej "z przymrużeniem oka", z którego można było dowiedzieć się wielu interesujących wiadomości.
Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że to nie koniec Waszych działań na rzecz promocji zdrowego stylu życia.
Katarzyna Zielińska i Teresa Stachowska - Dalke