15.12.2018 06:32

Wizyta w bibliotece

· M_Waligorska dnia 14.11.2016 19:33 · Drukuj

W ramach ogólnopolskiego projektu "Mądra szkoła czyta dzieciom" uczniowie klasy 3g wybrali się na wycieczkę do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czekało tu na nas wiele niespodzianek. Najpierw pani bibliotekarka przeczytała nam kilka pouczających bajek metodą, która bardzo lubimy słuchać czyli kamischibai. Następnie wysłuchaliśmy ciekawej legendy pt. "Dlaczego woda w Bałtyku jest słona?" metoda dźwiękową. To bardzo interesująca metoda, gdyż pani opowiadając legendę wykorzystywała przy tym różne instrumenty (niektóre były wykonane własnoręcznie).

Po skończeniu opowieści mogliśmy spróbować zagrać na nich, było to ciekawe przeżycie. Kolejną atrakcją było wykonanie przez nas ilustracji do wysłuchanego wiersza pt. "Bardzo głodna gąsienica". Każdy przedstawił jakiś fragment wiersza na rysunku a następnie zamieniliśmy się w aktorów i wykonaliśmy przedstawienie. To było wspaniałe przeżycie.

Na koniec naszego pobytu pani przygotowała dla nas zabawę pt. "Znajdź swojego przyjaciela", która polegała na wykonaniu sześciu określonych zadań. Oj to wcale nie było takie łatwe! Jednak wszystkim podobała się zabawa. Tym miłym, przyjacielskim akcentem zakończyliśmy nasza kolejną już wizytę w bibliotece. Zachęcamy naszych kolegów do odbycia takiej wycieczki.