13.12.2018 07:14

Bezpiecznie Tu i Tam. Rywalizacja na obrazy.

· K_Plewa dnia 10.11.2016 12:10 · Drukuj

Jak wziąć udział w konkursie?

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją wychowawcy lub nauczycielowi zajęć komputerowych. Praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną, bez użycia nowych technologii.

Tematy zadania konkursowego:

1. Wyobraź́ sobie, zė napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w Internecie. Zaprojektuj do niej okładkę̨ - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.

2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w Internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole. Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

a) Chronię̨ swoje dane w sieci.

b) Nie ufam osobom poznanym w Internecie.

c) Dbam o wizerunek w online.

d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów

e) Kontroluję czas spędzony w Internecie.

f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.

g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.

h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w Internecie jest nie tak.

3. Zaprojektuj podkładkę̨ pod komputerową myszkę̨ w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Termin zgłaszania prac: 30 listopada 2016 r.

Powodzenia!