15.12.2018 05:25

Mędzynarodowy Dzień Białej Laski

· J_Dabrowska dnia 28.10.2016 19:38 · Drukuj
WydarzeniaW dniu 15 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To akcja ukierunkowana na uwrażliwienie na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. W Bydgoszczy akcja pod patronatem Marszałka województwa oraz Kuratora oświaty jest prowadzona pod hasłem "Ja nie widzę Ciebie- Ty zobacz mnie". Klasa III j integracyjna zaprosiła do obchodów pozostałe klasy integracyjne oraz świetlicę w filii. Podczas spotkań edukacyjnych poznawaliśmy świat bez zmysłu wzroku - aby lepiej zrozumieć osoby niewidome. Uczyliśmy się alfabetu Braille'a oraz zasad postępowania z osobami z dysfunkcją wzroku. Korzystaliśmy z pomocy dydaktycznych udostępnionych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im L.Braille'a w Bydgoszczy.
Dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom i uczniom klas I a, I d, II a , II j,III a oraz świetlicy .

KOORDYNATORZY AKCJI - klasa III J oraz Anna Sikorska i Joanna Dąbrowska