13.12.2018 08:19

UWAGA! KONKURS! Rywalizacja na słowa

· K_Plewa dnia 26.10.2016 19:27 · Drukuj
KonkursyTematy zadania konkursowego „Rywalizacja na słowa”

1. Wyobraź sobie, że przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie… wpadłeś/-łaś do Internetu. Spróbuj się z niego wydostać.
Napisz bajkę, krótkie opowiadania lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócić do prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

2. Zły czarnoksiężnik wyłączył Internet wszystkim dzieciom na świecie.
Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś/-łaś do jego drzwi, i wymieniając wszystkie plusy korzystania z Internetu, chciałeś/-łaś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisać, czy Ci się udało:-)

3. Wyobraź sobie, że założyłeś/-łaś z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w Internecie.
Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.