16.12.2018 01:00

Dzień Nauczyciela

· K_Zielinska dnia 18.10.2016 20:13 · Drukuj
Wydarzenia
13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość była okazją do złożenia życzeń wszystkim pracownikom szkoły, a także przyznania corocznych nagród tym nauczycielom, którzy w szczególny sposób wyróżniają się w oczach dzieci.

Uczniowie mogli oddawać swoje głosy w pięciu kategoriach. I tak tytuł Nauczyciel Piorun przypadł p. Annie Białokur, Nauczyciel Przyjaciel to według uczniów p. Wioletta Badzińska, tytuł Lingwisty z Charakterem otrzymała p. Aleksandra Nicpoń-Jendrzejczak. Pani Małgorzata Jaworska uhonorowana została tytułem Fabryka Pomysłów a p. Bożena Brzozowska tytułem Wiedza i Styl. Uczniowie przyznali również nagrodę "Belfra Roku", którą otrzymała p. Izabela Arent.

Podczas drugiej części apelu po raz trzeci w historii naszej szkoły odbył się finał "Szkoliady" czyli pojedynek pomiędzy drużyną uczniów a drużyną nauczycieli. Nauczycieli reprezentowała drużyna w składzie: p. Maria Wankiewicz, p. Michał Butowt, p. Joanna Czyż, p. Tadeusz Bartnik oraz p. Dorota Waśniowska. Drużyna wystąpiła pod nazwą "Gargamele" a ich przeciwnikami byli uczniowie klasy Vd "Smerfy XXL". I choć w popularnej bajce o Smerfach Gargamel zawsze ponosi klęskę, to w naszej zabawie właśnie drużyna nauczycieli odniosła zwycięstwo. I należy zaznaczyć, że jest to zwycięstwo historyczne, gdyż po raz pierwszy przypadło właśnie nauczycielom.

Wszystkim nagrodzonym nauczycielom oraz zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy.