11.12.2018 19:59

"Szkoliada"

· K_Zielinska dnia 09.10.2016 17:33 · Drukuj
Konkursy6 października w naszej szkole odbyła się "Szkoliada" - impreza realizowana w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Do zabawy zaprosiliśmy uczniów fordońskich szkół podstawowych: SP nr 9, SP nr 4, SP nr 67. Gospodarzami była drużyna klasy Vd "Smerfy XXL", zwycięzcy szkolnych eliminacji, które odbyły się w czerwcu 2016 r.

Zabawa oparta była na popularnym programie telewizyjnym "Familiada". Drużyny rozgrywały pomiędzy sobą pojedynek odpowiadając na pytania z różnych kategorii m.in. z życia szkoły, znajomości swojego miasta i najbliższej okolicy. Po emocjonujących rozgrywkach I miejsce zajęła drużyna "Czterech bibliotekarzy i Bartek" z SP nr 9, II miejsce przypadło "Drużynie Szwalbego" z SP nr 67, III drużynie "Czwóreczki" z SP nr 4. Nasza drużyna zajęła honorowe IV miejsce i 13 października rozegrają pojedynek z drużyną nauczycieli, który jest stałym elementem apelu z okazji Dnia Nauczyciela.

"Szkoliada" w naszej szkole odbyła się już po raz trzeci, ale po raz pierwszy z udziałem innych szkół. Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zabawie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie. Impreza przygotowana została przez p.Teresę Stachowską-Dalke, p.Małgorzatę Domańską oraz p.Katarzynę Zielińską. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. A oto kilka pytań, z którymi musieli zmierzyć się nasi uczestnicy:
1. Co znajduje się w piórniku?
2. Co jest zielone zanim zrobi się czerwone?
3. Zwierze z nietypowym nosem.
4. Znane bydgoskie ulice.
5. Znane bydgoskie fontanny.
5. Nazwy bydgoskich basenów.
7. Owocowy kolor.
A Wy jak byście odpowiedzieli na te pytania?...