16.01.2019 03:23

· M_Wankiewicz dnia 13.09.2016 17:14 · Drukuj
InformacjePałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży –„Porozumienie bez przemocy wg metody M. Rosenberga”.

Spotkanie odbędzie się 24 września 2016 r.o godz. 10:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 214. Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Na prośbę rodziców ponownie poruszamy tematykę komunikacji empatycznej wg. M. Rosenberga, która wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Na spotkaniu rodzice dowiedzą się jak pozbyć się języka przemocy tzw. języka "szakala", który generuje konflikty i negatywne emocje? Zamienić naszą codzienną komunikację na język "żyrafy" -przemawiać językiem pełnym empatii i szacunku dla własnego dziecka, a jednocześnie wyznaczać mądre granice, które dadzą mu poczucie bezpieczeństwa. Czy to łatwe? Marshall Rosenberg przekonuje, że tak - wystarczy przyjść i potrenować! Zamienić zęby szakala na serce żyrafy.

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją. Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska. Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny. Wstęp bezpłatny!
Zgłoszeń dokonywać należy do 23 września 2016 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej: e-mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl tel.: 52 321 00 81 w. 333