15.12.2018 02:57

Ciekawe lekcje w Ic

· I_Stawska dnia 20.06.2016 23:18 · Drukuj
WydarzeniaW tym roku szkolnym klasa Ic miała okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. W pierwszym i drugim semestrze odwiedzili nas wolontariusze z różnych krajów europejskich z fundacji WIATRAK. Dzieci obejrzały prezentacje na temat: Hiszpanii, Szwecji, Portugalii, Holandii, Bułgarii, Włoch oraz Niemiec. Uczestniczyły też we wspólnych zabawach, uczyły się piosenek w różnych językach oraz przede wszystkim doskonaliły umiejętność posługiwania się językiem angielskim. W listopadzie naszą klasę odwiedziła pani dr Małgorzata Gotowska na co dzień wykładowca Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Przedstawiła dzieciom w przystępny i bardzo ciekawy sposób Japonię. Uczniowie przymierzali kimona, pobawili się japońskimi zabawkami, a nawet poznali kilka słów w języku japońskim. W kwietniu kolejnym gościem w Ic był leśnik pan Jakub Marciniak, który poprowadził zajęcia z edukacji przyrodniczej "W słowach kilku o wilku". W czerwcu naszą klasę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Mizikowską. Poprowadzili zajęcia z edukacji matematycznej na temat płacenia, pieniędzy i ich historii. Zdjęcia z tych ciekawych i niecodziennych lekcji znajdują się w galerii.