SP 65 Bydgoszcz
19.03.2019 22:16

Impreza Plenerowa "Bajkowa Bydgoszcz"

· M_Domanska dnia 22.05.2016 15:20 · Drukuj
Wydarzenia


Szanowni Państwo,

W dniu 29 maja 2016 roku, już po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się impreza plenerowa „Bajkowa Bydgoszcz”. Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Województwo Kujawsko – Pomorskie w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic, a ze względu na wyjątkowy charakter imprezy szczególnie zależy nam na zainteresowaniu ze strony rodzin z dziećmi oraz młodzieży.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 tradycyjną paradą uczestników, którzy wzorem poprzednich edycji będą poprzebierani w bajkowe, kolorowe stroje. Parada prowadzona będzie przez orkiestrę z Technikum Mechanicznego nr 1 w Bydgoszczy i wyruszy z Placu Wolności, a zakończy się na Wyspie Młyńskiej. To właśnie tam będą miały miejsce liczne zabawy, konkursy, emisje bajek, warsztaty naukowe oraz liczne występy artystyczne.

Celem projektu jest dobra zabawa w miłej, rodzinnej atmosferze, która z całą pewnością sprzyja budowaniu poczucia lokalnej tożsamości. W tym roku impreza doskonale wpisuje się w obchody Jubileuszu 670-tych Urodzin Miasta Bydgoszczy. Organizatorzy będą starali się przypominać uczestnikom bogatą historię miasta, a także wzmacniać poziom integracji wśród lokalnej społeczności. Nie zabraknie różnych form promocji aktywności fizycznej oraz wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Nacisk położony zostanie również na upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży i studentów.

Ponadto, celem organizowanych wydarzeń będzie promocja patronów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - braci Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Miasto Bydgoszcz oraz Uniwersytet wiele zawdzięczają tym wybitnym postaciom, których dorobek w zakresie nauk ścisłych, filozofii czy satyry społecznej jest trudny do przecenienia.
Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i liczymy, że w tym roku impreza spotka się z równie dużym zainteresowaniem. Szczegółowe informacje o planowanym wydarzeniu można znaleźć na facebooku: https://www.facebook.com/BajkowaBydgoszcz

Serdecznie zapraszamy!