17.12.2018 17:45

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O FORDONIE

· M_Nowakowska_Wojt dnia 22.05.2016 15:17 · Drukuj
Konkursy

19 maja 2016 r. przed południem, w filii naszej szkoły odbył się po raz XIV międzyszkolny konkurs wiedzy o Fordonie pt.Fordon – nasza mała Ojczyzna”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas trzecich. W tym roku w murach naszej szkoły gościliśmy 3- osobowe drużyny z SP 66, SP 67, SP 4, SP 9 ,Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego i SP 65. Konkurs uroczyście otworzyła dyrektor naszej szkoły mgr Małgorzata Rogowska, życząc wszystkim drużynom zwycięstwa i dobrej zabawy. W jury zasiadły panie pedagog – mgr Ewa Pobłocka i bibliotekarz – mgr Danuta Bittner.

Uczniowie zmagali się z rozmaitymi zadaniami i pytaniami dotyczącymi naszej dzielnicy, jej historii i współczesności. Drużyny walczyły o puchar przechodni dla swojej szkoły i o nagrody indywidualne. Po zaciętej walce, I miejsce zdobyła po raz trzeci SP 66. Po dogrywce- II miejsce przypadło SP 65, a trzecie SP 4. Nagrody i dyplomy wręczała p. wicedyrektor mgr Justyna Nowakowska. Sponsorami nagród była Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Rada Osiedla Nowy Fordon.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu imponującej wiedzy na temat naszej dzielnicy. Warto obejrzeć fotografie z konkursu zamieszczone w galerii zdjęć.