19.12.2018 10:03

Międzyszkolny konkurs "Służby mundurowe -moja pasją"

· B_Krzyzanowska dnia 11.05.2016 19:58 · Drukuj
Konkursy

10 maja br. uczniowie klasy 6b w składzie Agata Białokur, Zuzanna Madaj, Martyna Szyperska, Michał Chwiałkowski i Grzymek Tomalak wywalczyli II miejsce w międzyszkolnym konkursie "Służby mundurowe- moją pasją" organizowanym przez Gimnazjum nr 3.

Uczestnicy musieli wykazac się wiedzą dotycząca funkcjonowania policji, wojska, straży pożarnej, służby leśnej, straży granicznej i miejskiej podczas rozwiązywania testu oraz rywalizowali w konkursach sprawnościowych (bieg z przeszkodami, bieg w kajdankach, bieg z noszami, rozwijanie i zwijanie węża strażackiego). O zdobyciu przez nasz zespół II miejsca zadecydowała dogrywka-rzuty do kosza.

Oprócz rywalizacji wszyscy uczestnicy konkursu przeszli szkolenie z musztry wojskowej, obejrzeli prezentację z działań wojskowych w Afganistanie i pojazdy służb mundurowych. Oprócz dyplomu i pucharu dla zespołu każdy z uczestników otrzymał upominki ufundowane przez organizatorów. Zespół przygotowała Beata Krzyżanowska