11.12.2018 18:45

Czasami wystarczą dwa krzesła...

· A_Klinger dnia 04.05.2016 18:17 · Drukuj
WydarzeniaCzasami wystarczą dwa krzesła, czasami jeden mały stolik, by dzieci znalazły się w innym świecie-świecie wyobraźni, teatru, muzyki. Uczniowie klasy I B realizując tematykę zaplanowanych lekcji „natknęli się” na tematy związane z teatrem. Kiedy zapoznali się z rodzajami lalek wykorzystywanych w teatrze, obudziła się w nich artystyczna dusza. Ochoczo zareagowali na propozycję zabawy w teatr. Posiadaliśmy pacynki, marionetki, czy mini-lalki nakładane jedynie na palec. No i oczywiście mieliśmy wiele chęci, by bawić się w aktorów i widzów. Każdy uczeń miał okazję przyjąć obie role. Jaka to była zabawa? Można sprawdzić przyglądając się minom pierwszaków na zdjęciach. Chcieliśmy, by naszym lalkom było wesoło. Nauczyliśmy się akompaniować na różnych instrumentach. Potrafimy również odtwarzać na każdym instrumencie rytm zapisany na klockach rytmicznych. Zapraszamy do galerii.