16.12.2018 00:10

Sportowy Dzień Rodziny w klasie integracyjnej II j

· J_Dabrowska dnia 18.04.2016 19:44 · Drukuj
WydarzeniaW dniu 12.04.2016r. w sali gimnastycznej ( budynek główny) Odbył sie Sportowy Dzień Rodziny ( g. 17.00- 19.00.) Celem imprezy było stworzenie możliwości poznania walorów zdrowej rywalizacji, integracji rodziców i dzieci z klasy II j, stworzenia możliwości wspólnej zabawy oraz radosnego jej przeżywania. Przebieg imprezy wyglądał następująco: CZĘŚĆ WSTEPNA : 1. Powitanie drużyn. 2. Krótkie omówienie planowanych działań. 3. Przedstawienie regulaminu zawodów. 4. Wybranie sędziów zawodów . 5. Podział na drużyny- dzieci i rodzice w takim samym kolorze zajmują miejsca koło siebie. 6. Opracowanie okrzyków powitalnych przez wszystkie drużyny i ich głośna prezentacja. 7. Przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy i dobrej, uczciwej rywalizacji. 8. Wspólna rozgrzewka ( ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych)- „ GIMNASTYCZNA PIOSENKA”. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA 1. Mamy skaczą na skakankach. 2. Rzut do celu. 3. Rodzinne rzuty do kosza. 4. Zabawa lustro. 5. Quiz sportowy. 6. Budowla z kartonów i ludzi. 7. Taniec rodziców i dzieci. CZĘŚĆ KOŃCOWA 1. Czas na chwile odpoczynku przy zdrowych przekąskach i napojach. 2. Podliczenie punktów przez sędziów oraz podanie końcowych wyników rywalizacji. 3. Okrzyki na cześć zwyciężonych oraz wszystkich uczestników zabawy. 4. Rozdanie dyplomów przygotowanych przez nauczycieli dla dzieci i rodziców. 5. Rozdanie upominków przygotowanych przez dzieci dla rodziców. Podczas całej imprezy oprawą muzyczną zajmował się DJ Mateusz Dąbrowski. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM I UCZNIOM OBECNYM NA IMPREZIE ZA AKTYWNY UDZIAŁ W SPORTOWEJ RYWALIZACJI. Nauczyciele odpowiedzialni za całość imprezy: Anna Sikorska, Joanna Dąbrowska.