11.12.2018 19:43

Za nami sprawdzian w klasie 6.

· A_Bialokur dnia 07.04.2016 05:58 · Drukuj
Wydarzenia

05.04.2016r. odbył się ogólnopolski sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej. Tego dnia w naszej placówce panował wyjątkowy spokój a korytarzami przemieszczali się elegancko ubrani uczniowie oraz nauczyciele.

Klasy 6. wraz z wychowawczyniami zostały ulokowane na 2 piętrze. Nauczycielki udzielały ostatnich wskazówek, pozytywnie wspierały a co niektóre dawały... kopniaki na szczęście.

O 8.25 uczniowie przeszli do wskazanych sal egzaminacyjnych. Po sprawdzeniu tożsamości zajęli wylosowane ławki. Około 8.45 wybrani szóstoklasiści z opiekunami udali się do pokoju nauczycielskiego. Tutaj uroczyście przywitała ich Pani Dyrektor Małgorzata Rogowska i zaprosiła do gabinetu, w którym nastąpiło komisyjne otwarcie sejfu. Wicedyrektor Jarosław Sarzała zachęcał do sforsowania zabezpieczeń, ale na szczęście okazało się to niemożliwe. Przekazano nienaruszone pakiety egzaminacyjne, które sprawnym ruchem rozcinała już w pokoju nauczycielskim Wicedyrektor Małgorzata Cisewska.

Dokładnie o godzinie 9.00 uczniowie rozerwali taśmy zabezpieczające arkusze. Po sprawdzeniu jakości druku do głosu doszła moc wiedzy i umiejętności z polskiego oraz matematyki.

Wystarczyło 80min. by oczom wychowawców ukazały się odprężone i uśmiechnięte twarze podopiecznych. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że test okazał się łatwy. Ustawową przerwę spędzono na jedzeniu, piciu i integracji międzyklasowej. VIf uprawiała nawet przez moment tzw. odpoczynek czynny - tańczono "boogie woogie".

O 11.25 nastąpiła proceduralna "powtórka z rozrywki", by dokładnie o 11.45 mogła się rozpocząć druga część sprawdzianu z języka angielskiego. Po 45 min. okazało się, że nagrania oraz test również nie były trudne.

Sprawdzian odbył się zgodnie z procedurami i upłynął w przyjaznej atmosferze. GRATULUJEMY wszystkim uczniom oraz nauczycielom i TRZYMAJMY KCIUKI za dobre wyniki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.