15.12.2018 05:31

Drzwi otwarte naszej szkoły

· A_Klinger dnia 19.03.2016 17:42 · Drukuj
WydarzeniaDnia 11.03.2016 roku nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla kandydatów do przyszłych klas pierwszych i ich rodziców. Klika minut przed godziną dziesiątą przywitaliśmy pierwszych gości. Dzieci i ich opiekunowie mogli zobaczyć sale lekcyjne, szatnie, dwie świetlice, salę gimnastyczna. Oglądali piękne wystawy prac, które powstały podczas zajęć dodatkowych, czy w ramach realizowanych projektów. Największą jednak atrakcją dla maluchów i ich rodzeństwa była możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Były to zajęcia plastyczne i techniczne, na których powstały wielkanocne wydzieranki, kurczaczki i owieczki. Dzieci modelowały również w masie solnej. Mogły uczestniczyć w zajęciach Małego Architekta, Bąbla Matematycznego, czy Klucza do Uczenia się. Z wielką ochotą korzystały z propozycji zabaw z chustą animacyjną, próbowały swoich umiejętności ratowniczych na fantomie. Odbyły się także zabawy i gry logopedyczne, kinezjologiczne zajęcia dydaktyczne. Dużą popularnością cieszyły się „lekcje” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zajęcia komputerowe. Kto chciał, mógł opuścić mury naszej placówki z pomalowaną twarzą. Rodzice mogli zapoznać się z ofertą pomocy i wsparcia rodziny. Uradowani mali gości wychodzili z pracami, które wykonali własnoręcznie, otrzymali także prezenty w postaci przyborów szkolnych. Mimo deszczowej aury bardzo wiele osób przybyło do naszej placówki. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę, która panowała podczas Waszych odwiedzin.