12.12.2018 13:18

Czary-mary na wodzie

· A_Klinger dnia 04.03.2016 08:26 · Drukuj
WydarzeniaDnia 03.03.2016 roku dzieci z klas I B i III B miały okazję zamienić się w czarodziejów. Za jaką to sprawą? Gościliśmy u nas Panią Agatę Banach, która wtajemniczyła nas w technikę Ebru. To sztuka malowania na wodzie. Dosłownie. Nie jest to co prawda zwykła woda, ale specjalnie przygotowana. Dzieci rozmieszczają na wodzie w dowolny sposób kolorowe plamy z farb, a następnie przy pomocy drucika nadają im pożądane kształty. Oj, wcale nie było to takie łatwe, ale jakże fascynujące! Tak naprawdę swoje dzieła uczniowie mogli dopiero podziwiać po przeniesieniu obrazu z wody na kartkę. Powstałe prace wykorzystamy do wykonania wielkanocnych ozdób i zakładek do książek. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą techniką! Zapraszamy do galerii zdjęć.