17.12.2018 19:08

Konkurs "Wiedzy o sporcie" dla uczniów klas VI

· B_Krzyzanowska dnia 08.02.2016 22:41 · Drukuj
Konkursy

5 lutego br. odbył się konkurs "Wiedzy o sporcie" dla uczniów klas VI. Zadaniem uczestników (zespoły 2-osobowe) było: udzielenie odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte, rozwiązanie krzyżówki, połączenie znanych sportowców z uprawianą przez nich dyscypliną sportu, nazwanie dyscypliny sportu przedstawionych na zdjęciach. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę ze sportu starożytnego, igrzysk olimpijskich nowożytnych, znajomości przepisów i sportowców.

Cieszy fakt, że uczestnicy konkursu (aż 10 zespołów) wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień sportowych. Max ilośc punktów do zdobycia -100pkt. A oto wyniki:
Jakub Czyżewski, Jerzy Frątczak 6c-91 pkt
Zuzanna Wesołowska,Alicja Ziółkowska 6b -89 pkt
Tymoteusz Galiński, Piotr Schmidt 6d-89 pkt
Małgorzata Nowak,Karolina Michalska 6e -89 pkt
Jakub Krzesiński, Michał Chwiałkowski 6b- 86 pkt
IV miejsce
Mateusz Kulbarsch, Robert Ratusiński 6c -85 pkt
V miejsce
Zuzanna Madaj, Aleksandra Przybylska 6b
VI miejsce
Krzysztof Szymański, Jan Łukomski 6a
VII miejsce
Dominika Kowalczyk, Michalina Łykowska 6e
VIII miejsce
Julia Rabiej,Sandra Kubera 6e

Dyplomy i drobne upominki zostaną wręczone zwycięzcą na apelu grupy wiekowej. Organizatorem konkursu była B. Krzyżanowska.