12.12.2018 12:27

Debata o dopalaczach

· T_Stachowska_Dalke dnia 18.01.2016 18:08 · Drukuj
Wydarzenia

14 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie dyskusyjne z przedstawicielami klas szóstych na temat dopalaczy. Organizatorki spotkania to pani Ania Białokur, nauczyciel języka polskiego i pedagog Teresa Stachowska-Dalke. Klasy reprezentowały zespoły (trzy osoby z klasy), wyjątkiem była VIb, którą reprezentowało 6 osób.

Spotkanie było podsumowaniem wcześniejszych działań, uczniowie brali udział w przedstawieniu na ten temat, obejrzeli także film. Film został oceniony przez uczestników dość wysoko i zgodnie stwierdzili, że polecają go następnym klasom.

Na spotkaniu panowała przyjazna atmosfera. Uczniowie w grupach przygotowali odpowiedzi na trzy pytania: Co wiemy o dopalaczach? Dlaczego po nie sięgamy? Jak sobie poradzić?

Informacje zebrałyśmy, stwierdzając z zadowoleniem, że nasi uczniowie posiadają bardzo bogatą wiedzę na ten temat. Wykazali się znajomością tematu i bardzo ciekawymi wnioskami i spostrzeżeniami. Informacje pozyskane od uczniów pojawią się po feriach na plakatach. Na koniec spotkania obejrzeliśmy prezentację, która zdobyła I miejsce w konkursie organizowanym przez Sanepid dla gimnazjalistów.