16.12.2018 01:01

W Szpitalu Pluszowego Misia

· A_Klinger dnia 18.12.2015 10:02 · Drukuj
Wydarzenia

15 grudnia 2015 r. klasa I B gościła u siebie młodzież z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

Goście przybyli do nas w ramach projektu „Szpital Pluszowego Misia”. Przygotowaliśmy się na ich wizytę przynosząc ulubione przytulanki, bandaże, plastry, gaziki, strzykawki. Wychowawczyni miała przygotowane recepty i karty historii choroby. Studenci przynieśli ze sobą USG, RTG, stetoskopy. Każdy z nas odbył poważną rozmowę na temat stanu zdrowia naszego pluszowego ulubieńca. Okazało się, że wszystkie zabawki były na coś chore. Jedne miały ból brzucha, czy zapalenie ucha, inne drobne złamania. Po przeprowadzonym wywiadzie wspólnie ze studentami ustalaliśmy metody leczenia. Zakładaliśmy opatrunki, usztywnialiśmy złamane kończyny, robiliśmy zastrzyki, podawaliśmy syrop i krople do uszu, no i oczywiście wypisywaliśmy recepty. Potem w zależności od diagnozy każdy musiał zrobić badanie USG lub RTG swojemu pluszakowi. Wszystkie zabawki mają się dobrze, a ich stan zdrowia znacznie się poprawił.

My przekonaliśmy się, że wizyta u lekarza, badanie uszu czy brzuszka, osłuchiwanie, USG lub RTG nie są takie straszne i wcale nie bolą!