15.12.2018 02:57

Teatr przyjechał :)

· T_Stachowska_Dalke dnia 18.11.2015 11:23 · Drukuj
Wydarzenia

Każdego roku odwiedza nas Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska". Tym razem były dwa przedstawienia dla klas IV-VI i bajka dla maluchów.

Klasy VD, VB, VC i IVF obejrzały przedstawienie "Świeżak" - dotyczyło ono przemocy, agresji, nienawiści, nietolerancji wobec "innych". Aktorzy podjęli próbę zdefiniowania określenia "inny" (gruby, chudy, w okularach, nowy, mały, rudy a może zbyt dobrze uczący się?), próbowali pokazać skuteczne sposoby zapobiegania agresji oraz wskazać jak rozwiązywać konflikty i gdzie szukać pomocy.

Klasy VI w ciszy, skupieniu i z zainteresowaniem (jestem pod wrażeniem, gratuluję dojrzałości) wysłuchały historii, która dotyczyła zgubnego wpływu substancji psychotropowych na młodego człowieka. Temat dotyczył dopalaczy.