15.12.2018 05:26

Dzień Tolerancji

· T_Stachowska_Dalke dnia 16.11.2015 10:29 · Drukuj

16 listopada
to Międzynarodowy Dzień Tolerancji - data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji oraz Plan Działań po zakończeniu obchodów Roku, przy czym Międzynarodowy Rok Tolerancji (1995) został ustanowiony przez Zgromadzenie w 1993 (rezolucja 48/126) z inicjatywy Konferencji Generalnej UNESCO. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

W naszej szkole powstała gazetka na ten temat. plakaty na temat tolerancji wykonane przez uczniów klasy VIc w ramach lekcji języka polskiego na temt tolerancji i plakat Michała Chwiałkowskiego z VIb. Dziękujemy klasom IVd, IVf, IVa, VIf, VIa za włączenie się do akcji - słoneczka ze skojarzeniami.

Na drzwiach sal na pierwszym piętrze umieszczone są kartki z tekstami piosenek, wierszy, fragmentami książek - wszystko dotyczy tolerancji - czytajcie.... (wyboru dokonała pani Katarzyna Zielińska). Dzień minie....ale mamy nadzieję, że tolerancja nie:)