15.12.2018 03:13

Dzień walki z otyłością

· K_Zielinska dnia 28.10.2015 06:53 · Drukuj
Wydarzenia

W piątek 23 października uczniowie naszej szkoły zostali poczęstowani zdrowym drugim śniadaniem. Zostało ono przygotowane przez uczniów klas szóstych pod opieką p. Teresy Stachowskiej-Dalke oraz p. Katarzyny Zielińskiej. Do kanapek wykorzystano tylko zdrowe produkty, których zakup wspomogła sieć handlowa Carrefour. Dodatkowo uczniowie mogli poczęstować się jabłkiem. Podczas poczęstunku można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą zasad prawidłowego odżywiania się, przygotowaną przez panią dietetyk.

Akcja miała na celu propagowanie zdrowego odżywiania się, pokazania jak w ładny, kolorowy
a przede wszystkim zdrowy sposób przygotować śniadanie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród uczniów, kanapki rozeszły się w błyskawicznym tempie, co jest dla nas sygnałem aby tego typu akcje organizować częściej.

Akcja odbyła się w związku z "Dniem walki z otyłością", który obchodzony jest 24 października oraz udziałem naszej szkoły w programie "Trzymaj formę". W ramach programu w najbliższym czasie odbędą się również konkursy plastyczne dla wszystkich grup wiekowych - serdecznie zapraszamy do udziału!

Za pomoc w przeprowadzeniu piątkowej imprezy bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Domańskiej oraz pani Annie Białokur. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.