15.12.2018 03:28

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

· A_Siuda dnia 19.10.2015 21:05 · Drukuj
Wydarzenia

15 października 2015 r. klasa II j przystąpiła do udziału w Kujawsko-Pomorskiej akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”. Pani Anna Sikorska i Joanna Dąbrowska przeprowadziły w placówce dla klas integracyjnych spotkanie z uczniami na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabo widzących.

Celem akcji było przygotowanie społeczeństwa do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcjami wzroku, zauważenie ich potrzeb, możliwości i problemów. W tym dniu były wyświetlone prezentacje multimedialne, materiały dydaktyczne - Jak zachowywać się w towarzystwie niewidomego, alfabet Braille’a, LIP DUB- teledysk na temat ośrodka nr. 1 w Bydgoszczy, rebusy dla dzieci.