15.12.2018 05:18

Klub Sympatyków Książki

· A_Siuda dnia 19.10.2015 21:01 · Drukuj
Wydarzenia

W klasie II j organizowane są zajęcia czytelnicze pt. "KLUB SYMPATYKÓW KSIĄŻKI", które mają na celu podnieść poziom czytelnictwa wśród dzieci. Raz w miesiącu zapraszamy do klasy gości, którzy czytają naszym uczniom. Podczas zajęć budujemy więź między dorosłym, a dzieckiem, kształtujemy nawyk czytania przez całe życie oraz przekazujemy za pośrednictwem literatury wartości moralne.

W tym miesiącu odwiedziła nas pani Krystyna Skiera osoba niewidoma, która czytała książki „Buty Siedmiomilowe” Jana Brzechwy oraz „Królewna Śnieżka” Braci Grimm językiem Braille’a. Pani Krystyna opowiedziała również dzieciom, na czym polega pismo Braill’a. Tego dnia gościliśmy również pana Łukasza Dąbrowskiego, który opowiedział nam o języku migowym. Uczniowie swoją wiedzę o czytanych bajkach wykorzystali w konkursie klasowym. Tego dnia nie zabrakło świetniej zabawy.