15.12.2018 06:44

„Jesień w polu i zagrodzie” wizyta w skansenie.

· J_Salasinska_Andruszkiewicz dnia 12.10.2015 15:56 · Drukuj
Wydarzenia

W dniu 1 X 2015 Klasy II d i III g z opiekunami wybrały się do Osieka na festyn: „Jesień w polu i zagrodzie”.

Tam na początku uczniowie oglądali pieczenie powideł, przygotowanie z buraków cukrowych syropu. Wszyscy próbowali czy potrafią rozdrobnić duże buraki. Później smakowaliśmy syrop z nich zrobiony. Kolejną słodka degustacją były domowe cukierki krówki. Potem z podziwem oglądały dzieci obrazy na szkle i drewnie w pięknym kościółku. Ciekawym kulinarnym zwyczajem na wsi było palenie kawy zbożowej. Podobno kiedy palono ją dym unosił się nie tylko w całym domu, ale w najbliższej okolicy. Następnie uczniowie kupowali sobie bransoletki u powroźnika i inne małe rękodzieła. Na koniec naszej wycieczki oglądaliśmy pracę kowala i smakowaliśmy drzem z jabłek i dyni.

Pełni wrażeń i pamiątek wróciliśmy do szkoły. Jak ciekawie było na wycieczce można zobaczyć na naszych zdjęciach.